TOMI CZECH s.r.o.

Kamery Hikvision ColorVu

Kamery Hikvision ColorVu

Zachycení živých barevných obrázků v absolutní tmě

 

     Kolem 11 hodiny večerní obdržela policie tísňové volání a rychle se snaží vyšetřit incident a identifikovat viníky. V parku došlo k přepadení . Oběť se vydala v nočních hodinách domů když z ničeho nic ji přepadl útočník a okradl ji o kabelku. Policie vyšetřila incident, ale nenašla žádné hmatatelné důkazy, které by  vedly k identifikaci útočníka. Vzhledem k tomu, že se vše odehrálo v noci, bezpečnostní kamery v okolí nezaznamenaly žádné použitelné záznamy vedoucí k identifikaci pachatele. Při prohlížení záznamů z kamer bylo zjištěno, že obraz je rozmazaný a plný vizuálního šumu a tudíž nepoužitelný. Ačkoli bezpečnostní kamerové systémy se v městských parcích vyskytují v posledních letech stále častěji, stále existuje mnoho bezpečnostních požadavků, které nelze splnit. Jedná se například o noční vidění s vysokým rozlišením a barevné nahrávání ve vysoké kvalitě rozlišení.

    Společnost HIKVISION jako výrobce videotechnologií nejvyšší kvality dlouhou dobu vyvíjí produkty vybavené novými inovativními funkcemi založenými na technologiích video sledování, které byly v průběhu desetiletí vylepšeny a vyladěny na maximální úroveň.

     Kamery Hikvision ColorVu (kamery ZDE) mají schopnost zachytit detaily při slabém osvětlení. Této schopnosti dosáhly díky dvěma specifickým průlomům v hardwarových technologiích: pokročilá technologie čočky + snímač (čip) s vysokou citlivostí. Na rozdíl od běžných čoček jsou objektivy ColorVu kamer vybaveny super-clonou, dosahující hodnoty clonového čísla až F1.0, což umožňuje dostat více světla do objektivu tak, aby se zvýšil jas obrazu.  

ColorVu kamery: DS-2CE10DFT-FDS-2CE12DFT-FDS-2CE72DFT-F

  

     Objektivy kamer Hikvision ColorVu také obsahují optické sklo s širokopásmovou antireflexní vrstvou (BBAR) a optické sklo s extrémně nízkou disperzí (ED), které snižují světelné záření a efektivně reprodukují ostrost obrazu a sytost barev. Tyto technologie umožní efektivně se dostat k takovému druhu klíčových informací, které jsou zablokovány světelným zábleskem.

 

     Vysoká citlivost kamer ColorVu je určena pro aplikace, kdy jsou vyžadovány barevné snímky a záznamy s vysokým rozlišením i v prostředí s velmi slabým světlem. Čipy kamer  ColorVu  demonstrují mimořádnou účinnost fotovoltaické konverze tím, že výrazně zlepšují využití světla a poskytují barevný a ostrý obraz až do nejnižší úrovně osvětlení. Současně jejich samočinný adaptační algoritmus 3D DNR zaručuje vysokou kvalitu zobrazení.

     Kamery ColorVu jsou vybaveny teplým doplňkovým světlem, takže pokud neexistuje žádný zdroj světla, dokonce ani žádné světelné paprsky nebo pouliční osvětlení, mohou zaručit barevné zobrazení. Tato funkce poskytuje měkké, teplé osvětlení šetrné k životnímu prostředí, které snižuje jakékoli ostré zabarvení objektu, který je osvětlen.

 

     Výsledkem je, že kamery Hikvision ColorVu (kamery ZDE) nabízejí snímky s jasným barevným obrazem 7 dní v týdnu po 24hodin za podmínek nízkého osvětlení. Disponují vynikajícími výsledky při záznamu živých barevných obrazů v mnoha aplikačních scénářích, jako jsou veřejná místa bez osvětlení, noční bezpečnost v průmyslových parcích, dopravní křižovatky s nízkým okolním světlem a mnohé další.

    Jako příklad z praxe lze uvést, že informace o registračních značkách podezřelých vozidel jsou rozhodující při vyšetřování dopravních nehod nebo jiných dopravních incidentů. Pokud je ale vozidlo bez SPZ nebo poznávací značka je záměrně zakryta, může být vozidlo identifikováno pouze podle jeho vlastností - výrobce, modelu a zejména barvy. Takže i když vnější světelné podmínky jsou špatné, dokonce i úplně mizerné, kamery Hikvision ColorVu stále zaznamenávají cenné informace v barvách.

Hikvision ColorVu Technologie je používána v  Turbo HD 5.0 kamerách a  v kamerách Easy IP 4.0 series.

Potřebujete poradit?
Infolinka
+420 734 310 460 info@t-cz.com