TOMI CZECH s.r.o.

Nová kamera Hikvision DarkFighterX

Nová kamera Hikvision DarkFighterX

Nová kamera Hikvision DarkFighterX

 Technologie rozšiřující lidské smysly

 Příklady z praxe:

A: Majitel firmy přijede jednou ráno do kanceláře, najde  otevřené dveře, rozbitá okna a zdemolovaný interiér, popř. vykradený sklad. Poté, co zavolá policii, přezkoumá záznam z videokamer, kde není skoro nic vidět jen rozmazané obrázky s rozmazanými postavami zlodějů. Světla automobilu blikají na monitorované ploše. Pak už nic.

B: Noční bezpečnostní technik slyší poplach, pak vidí, že neosvětlený nákladní vůz odjíždí z hlídaného parkoviště . Vyzývá operačního důstojníka u monitorovacího pultu aby zasáhl. Poté, co je tato oblast zabezpečena dojde k přezkoumání záznamů z bezpečnostních kamer: černobílý rozmazaný obraz; neurčitě lidské siluety; tma. Jediný svědek říká že něco slyšel ale nikoho neviděl.

     Takovéto scénáře jsou celkem běžné v naši praxi. Ze všech známých kriminálních majetkových zločinů se 70% stane v noci a za nízké viditelnosti. Aby se efektivně snížila tato kriminální statistika, je nutné, aby monitorovací videosystémy byly schopné identifikovat takové události a upozornit bezpečnostní složky ještě před takovou událostí.

     Společnost Hikvision dnes vybavuje své kamery takovým hardwarem, který umí odhalit zloděje i za té nejhlubší a nejčernější tmy. Jak toho Hikvision dosáhnul?

 Učení se od lidského oka

    U lidí existují dva typy fotoreceptivních buněk - tyčinky a kužele – umístěné na zadní ploše vnitřního oka, známé jako sítnice. Tyto dva typy buněk citlivých na světlo provádějí nezávisle  na sobě různé činnosti, aby zachytily viditelné svět kolem nás. Tyčinky reagují na jas, zatímco kuželky zachycují a identifikují barvy a mozek spojí obě informace do jednoho obrazu.

      Příroda to udělala jako první, ale zdokonalující se technologie Hikvision jde dál. Technologie série DarkFighterX společnosti Hikvision byla vyvinuta z pohledu fungování lidských očí. Infračervené senzory v kameře odrážejí infračervené světlo, které je pro lidské oko neviditelné, ale pro senzory na čipu kamery je velmi "jasné" - podobně jako tyčinky v našich očích. Zatímco tyto IR senzory vysílají pouze černobíle, snímače viditelného světla v kameře současně detekují a dekódují barvy - stejně jako kužele v lidském oku. Oba senzory jsou umístěné za jediným objektivem, stejně jako tyčinky a kužely v našich očích.

     Kmera DarkfighterX  spojuje dvě spektra světla a vytváří video a obraz - jas infračervených senzorů zabarvených barvou slabého světla. Hikvision označuje tuto technologii jako bi-spektrální technologii. A výsledek? DarkFighterX poskytuje vyšší jas, lepší věrnost barev, ostřejší hrany a méně šumu a rozostření než ostatní standardní kamery jiných výrobců.

  

Rozšíření, expanze a aplikace

Systémy videomonitoringu musí rozšiřovat a zlepšovat schopnosti rozlišení videa ve tmě tak, aby se postupně snížilo ​​množství kriminálních činů během večerních a nočních hodin tzn. za tmy.

     Aplikace pro tento typ kamery a její pokročilé funkce jsou neomezené. Systémoví integrátoři v budoucnu pravděpodobně najdou nové úpravy a vylepšení pro kamery DarkFighterX, které dokonce přesahují rámec toho, co Hikvision předpokládá. Jako první se nabízí instalace kamer DarkfighterX v městských kamerových systémech k potlačení trestné činnosti ve městech během noci: chodníky a ulice, uličky a obchodní centra. Dalšími lokalitami pro nasazení těchto DarkFighterX  kamer jsou turistické oblasti, řeky, jezera, pláže, lesy, veřejná náměstí, historické památky a další. Dále pak přístavy, elektrárny, železnice, letiště a další dopravní uzly včetně mezinárodních hranic.

     Kamery řady DarkFighterX rozšiřují lidský zrakový smysl tím, že nejprve napodobují lidské oko - dva odlišné senzory zachycující a kombinující jas a barvy - a pak tuto schopnost dále zdokonalují v extrémně nízkém světle. Technologie DarkfighterX vede k barevnému, jasnému a přesnému zobrazování nočních videosekvencí téměř stejně jasně jako za denního světla.

     Technologie Hikvision DarkFighterX poskytuje barvu a ostrý obraz při té nejnižší úrovni světla což je hodnota 0,001 luxu. Kamery podporují kompresi H.265+, což výrazně pomáhá zvýšit výkon šířky pásma a snížit požadavky na velikost úložiště pro ukládání dat.

Nejnovější algoritmus Deep Learning také významně zlepšuje přesnost inteligentních funkcí kamery jako je detekce narušení, detekce průchodu, detekce lidského těla,  automatické sledování atd.

 Vyzkoušejte kameru Hikvision DS-2DF8225IH-AEL (W) DarkFighterX  v rozl.2 megapixel.

 

 Denní videoukázka 

Potřebujete poradit?
Infolinka
+420 734 310 460 info@t-cz.com